DENTALIFE - ordinace MUDr. Romana Jalůvky

Novinky

Dovolená

V období od 27.7-9.8. provoz stom.centra Dentalife omezen. 

ZOOM!2 Advanced power- profesionální bělení zubů od 3 tis Kč

zoom

Chcete úsměv televizních hvězd?

Zářivě bílé zuby v mé ordinaci za 45 minut!!

Pomocí ZOOM! 2 Advanced Power bělícího systému to je možné!

Plazmová bělící lampa

Chcete-li zářivý úsměv,obraťte se na nás.

Ošetření

Preferuji fotokompozitní výplně (bílé plomby dle nejnovějších postupů a materiálů)

 

Ošetření vypreparovaného (vyvrtaného) zubu kompozitní výplní nabízí mechanickou odolnost a stálost srovnatelnou s amalgámovou výplní, výrazně lepší estetiku (výplň v barvě zubu) a použitelnost i v případech, kdy amalgámovou výplň není možno zhotovit- nedostatek tvrdých tkání pro retenci (držení) výplně v zubu.

S fotokompozitní výplní je spojena i vyšší časová a technologická náročnost zhotovení, tudíž i vyšší cena.

Bílé plomby jsou vhodné i do zadních zubů – materiály americké společnosti vyvinuté dle nejnovějších poznatků, se kterými mám ve své praxi vynikající výsledky.

Cena se liší podle velikosti a lokalizace výplně:

Přední zuby od špičáku po špičák 1 ploška

800 Kč

  2 plošky

950 Kč

  3 plošky

1100 Kč

 

Zadní zuby žvýkací plocha

900 Kč

  2 plošky MO, DO

1150 Kč

  3 plošky MOD

1500 Kč

Výplně z kapslovaného amalgámu

  

Jedná se o velmi kvalitní materiál od renomovaného výrobce do  zadních zubů již přesně dózovaný (výrobcem testované přesné složení) v jednorázových kapslích. Obsahují až 70% stříbra.

 

 

Kompomerní a skloionomerní materiály pro ošetření dětského chrupu

 

Endodontická léčba ( čištění a plnění kořenových  kanálků):

Reciproc

 Raypex 5

 

Samotná léčba probíhá pomocí rotační techniky opracování kořenového kanálků (dříve ruční) pod plnou kontrolou délky kanálku. K tomuto účelu máme v naší ordinaci speciální přístroj-apexlokátor.

Po opracování kořenových kanálků následuje vyplnění čepy přesné konicity

metodou laterální kondenzace. Vše kontrolováno a vysvětleno pacientovi na snímku zhotoveném digitálním rentgenem. Následně je pacientovi doporučeno nejvhodnější postendodontické ošetření- např.viz.čepy ze skelných vláken, protetické ošetření korunkou atd.

 

Postendodontické ošetření:

 

Během endodontického ošetření koř. kanálků mnohdy dochází k nevyhnutelné ztrátě zubních tkání. Tato situace má za následek mnohdy výrazné oslabení odolnosti zubu vůči žvýkacím silám a hrozí zde mnohé komplikace- např. zlomení zubu a následná extrakce( vytažení)

Z těchto zřejmých důvodů jsme v rámci zachování kvalitního zubu mnohdy nuceni provádět různé zákroky zvyšující samotnou rezistenci(odolnost) zubu. Podle indikací vám doporučím nejvhodnější ošetření:

 • 1) Vyplnění endodonticky oslabeného zubu čepem ze skelných vláken s doplněním fotokompozitní hmotou- dostavba zubu „bílou plombou“ - cena čepu ze skelných vláken a fotokompozitní dostavby je 1500Kč
 • 2) Zhotovení kořenové inleje-nástavba nahrazující ztracené jádro zubu a) čep ze skelných vláken a dostavba fotokompozitem-, b) litá kovová kořenová inlej zhotovená dle otisku v laboratoři, po nasazení kořenové inleje přistoupíme k otisku a v laboraroři bude zhotovena korunka zubu na míru. 

     

 

Chrániče zubů všech typů:

 

Své zdraví je potřeba si chránit. Málokdo z laické společnosti dnes ví, že chrániče zubů a alveolárních výběžků( kostí v níž jsou uloženy zuby) se nepoužívají jen při sportovních aktivitách, i když v celkové počtu sportovní chrániče převažují.

Chrániče jsou vyrobeny z termoplastického materiálu, jehož síla(tloušťka) se liší dle účelu použití.

 

 • Ochranná dlaha při bruxismu(skřípání zubů) – Při bruxismu dochází ke dlouhodobé traumatizaci  tvrdých zubních tkání( sklovina, následně zubovina) třením popř.zatínáním protilehlých zubů nejčastěji po dobu spánku což může mít neblahé  důsledky na celkový stav chrupu.
 • Chránič pro sportovce 2- vrstvý-házená, jízda na kole
 • Chránič pro sportovce 3- vrstvý – tento chránič poskytuje maximální ochranu chrupu.      

                Určeno pro: LEDNÍ HOKEJ,Floorball

                Je možno vybírat z různých barev až po kombinace v národních barvách

 

Protetické ošetření chrupu:

 

Náhrada kazem, úrazem či jinak destruovaných korunek zubů/korunky/ nebo extrahovaných zubů/můstky-řešení ztráty 1 i více zubů přemostěním těchto vzniklých mezer s ukotvením korunkami na zuby sousedící s mezerou/. V této oblasti mohu  nabídnout mým pacientům ošetření na všech úrovních kvality. Preparace (broušení) výhradně na schůdek-nejmodernější postup ošetření.

 

 • Celokeramické korunky a můstky – nejestetičtější náhrada vyznačující se tvrdostí prakticky shodnou se sklovinou. Jejich zhotovení je velmi náročné z hlediska přesnosti, preciznosti a technologické náročnosti pro lékaře i technika, která je vykoupena i vyšší cenou. Nejmodernější TOP ošetření
 • Metalokeramické korunky a můstky- osvědčený standard mezi korunkami, dostatečně odolné a  velmi estetické, velmi žádaný typ korunek 
 • Fasetované korunky a můstky
 • Celoplášťové a pryskyřičné korunky a můstky
 • Částečné snímatelné náhradys možností zásuvných spojů-ideální řešení náhrady chrupu při ztrátě několika zadních zubů
 • Snímatelné náhrady bezkovové, z nerozbitného materiálu Deflex. Perfektní řešení větších ztrát zubů

 

1)   Estetické FASETY -  estetické řešení předních zubů po obroušení jen přední plochy zubu, řešení skvrn, mezer a jiných nedokonalostí- keramika, kompozit

2)   Inley, Onley- laboratorně zhotovené výplně z kovu nebo keramiky- odolnější varianta klasické výplně zubu např. po odstranění kazu

3)   Kořenová inley/kořenová nástavba/  -  jedná se o zařízení, které spojuje samotný kořen zubu s vlastní korunkovou náhradou-

 • ze skelných vláken s následnou dostavbou  kompozitem                                                                     
 • kovový, laboratorně zhotovený na základě otisku situace v ústech

 Ošetření citlivých krčků zubů: 

 

 • Odhalení kořene zubu způsobené ústupem dásně může vyvolat citlivost zubu na různé podněty/např. studené/ - lze ošetřit desenzibilizujícími roztoky , popř. úpravou hygienický návyků pacient
 • Citlivé krčky tzv. KLÍNOVITÉ DEFEKTY vznikají jak nesprávnou technikou čištění zubu taktéž mnohdy patologickým skusem. V konečném důsledku dochází ke snížení vrstvy skloviny a následně ke zvýšené citlivosti zubu. Ošetření  se provádí desenzibilizujícím roztokem popřípadě zhotovením fotokompozitní výplně.

 Air flow pískování zubů:

  

 Tento zákrok se provádí speciálním zařízením, které stříká na ošetřovaný chrup směs speciálního písku a vody.Tímto se odstraní plak a vrstva mikroorganismů usazených na povrchu zubu a veškeré pigmenty z různých zdrojů(káva, kouření,čaj) či jinak zbarvené zuby se očistí a zároveň dochází preventivnímu zvyšování odolnosti tvrdých zubních tkání(skloviny) vůči kazu díky obsahu fluoridových iontů.

 350Kč /  1zubní oblouk

 

 Leštění amalgámových výplní:

 

Amalgámové výplně nemusejí být černé a vypadat nehezky- je možno je vyleštit do vysokého stříbrného lesku

150Kč / výplň

 

 Pečetění fisur:

 

 Preventivně léčebná metoda ošetření stálých zubů u dětí do 4 let po prořezání do úst. Nejčastěji ošetřujeme první stálé stoličky (možno i další zuby) co nejdříve po prořezání do úst. Tyto zuby jsou nejvíce ohroženy postižením zubním kazem a to z několika důvodů. Hygiena v dětském věku není na dostatečné úrovni a první stálé stoličky ještě nejsou dostatečně mineralizované po prořezání do úst. Dalším faktorem jsou anatomické dispozice korunky zubu. Často bývá okluzní reliéf(žvýkací ploška zubu) výrazně členěn hlubokými figurami(zářezy), které poskytují ideální podmínky pro vznik kazu. Z těchto důvodů se provádí po důsledném vyčištění fisur zalití těchto zářezů fotokompozitní hmotou(podobné s „bílou plombou“).

Cena ošetření je 500Kč za 1 zub

 

 

 Anestezie:

 

Většinu ošetření provádíme v místní anestezii(znecitlivění) zubu několika možnými způsoby včetně aplikace anestezie jen k jednomu zubu- tzv.intraligamentární anestezie pomocí počítačem řízené aplikační pistole Anaeject

Ordinační
doba

Všední dny

Po
 7-1230
13-1530 
Út
 7-1230   13-1430 
St  7-1230  13-1430
Čt  8-1230  13-1630
 7-1200  --------
So  -------  --------

Objednávka

Hlavni spodek

Toto je na kazde strance dole